קורונה: איגרת מספר 4-מידע לתושבים-מאת יו"ר הוועד המקומי ומטה צח"י

וועד ומזכירות • 17/3/2020 כניסות

קבצים מצורפים:

קורונה 4 עדכון איגרת לתושבים

תושבים יקרים,

משרד הבריאות מפרסם הנחיות חדשות לציבור בניסיון לעצור את התפשטות הקורונה.

זוהי תקופה מאתגרת קהילתית, חברתית, משפחתית, תעסוקתית וטכנולוגית. אנו נדרשים להתמודד עם מציאות חדשה, שונה ומורכבת. היעד של כולנו – שמירה על הבריאות והצלת חיים. מטרת כל ההנחיות לא להדביק ולא להידבק. לשם כך נדרשת משמעת קפדנית.

יש לנו קהילה איתנה, מחויבת ומסורה הפועלת יחדיו באחריות, על מנת לצלוח תקופה זו בשלום תוך ניהול היישוב בחירום בצורה מיטבית .

לאור הנחיות משרד הבריאות מיום 17.3.2020 והנחיית מועצה אזורית דרום השרון לניהול משבר הקורונה, קיימו יו"ר הועד המקומי, יו"ר וועד האגודה, ראשי צח"י, ראש וועדת נוער והמזכיר הערכת מצב. להלן סיכום והחלטות:

* ביטול גורף של כל החוגים לכל הגילאים בנירית

* סגירת מגרשי הספורט וגני השעשועים

* סגירת הספריה

* שינוי אופן פעילות המזכירות- לא תתקיים קבלת קהל עד הודעה חדשה. ניתן לפנות בשעות הפעילות לקבלת שירות במייל או בטלפון בלבד.

* לא תהיה כניסה למכולת של יותר מ- 5 אנשים. היתר ימתינו מחוץ למכולת במרווחים של 2 מטר. מומלץ להימנע מהגעה למכולת ולעבור להזמנות טלפוניות. המשלוח יגיע אליכם.

מידע, עדכונים, הנחיות ודגשים נוספים לתושבים:

* בכל הנוגע להיבטים רפואיים בנושא קורונה ובידוד בית יש לפנות : לקול הבריאות : *5400 (בשעות 08:00- 23:00), או במוקדי קופ"ח כללית: *2700, מכבי: *3555, מאוחדת:*3833 או לאומית: *507 .

* במידה ומופיעים תסמינים של חום מעל 38 מעלות, שיעול, קשיי נשימה או תסמין נשימתי אחר, יש להתקשר למוקד 101 של מד"א ולא להגיע למרפאה או למיון (מתוך אתר משרד הבריאות).

* לתושבים הנמצאים בבידוד - צוות עזרה הדדית 55+ ישמח לסייע בקניות, לשאול ספרים מהספרייה, להביא תרופות ועוד. ניתן לפנות לחגית: 050-6223603 ,

או למירי: 054-4938188, או לטל: 052-3401919 או לתמר : 054-8196488.

* הקפידו הקפדה יתרה על הגיינה, הימנעו מלחיצת ידיים וקרבה יתרה לאנשים (כלל 2 המטרים), הימנעו מנסיעה של יותר מ- 2 אנשים ברכב, הימנעו מביקורים ואירוח.

* עזרה רגשית ממוקדת – פרסמנו קבוצה של מטפלות ביישוב המציעות בהתנדבות עזרה רגשית ממוקדת לילדים, נוער והורים בהתנדבות. לרשימה זו מצטרפת גם מאירה ניב, מטפלת באומנויות לילדים, נוער ויעוץ להוריהם (טלפון 054-5404111)

* מודגש כי לאור הנחיות משרד הבריאות חל איסור על טיפולי מגע. באחריות מטפלות והורים לפעול אך ורק בכפוף להנחיות המלאות של משרד הבריאות. (ראו באתר נירית מקיימת קהילה, איגרת מספר 3 עם כל רשימת המטפלות).

* פעילות התחבורה הציבורית – חלו שינויים בסדרי התחבורה הציבורית בשעות הערב ובסופי שבוע. המשתמשים בשירותים אלה נדרשים להתעדכן באתרים הרשמיים של גופי התחבורה אחר השינויים.

* ציוד למיגון- לאור פניות תושבים, בדקנו עם ספק אפשרות רכישה מרוכזת של ציוד מיגון: מסיכה דגם N95 (35 שח), חליפת מיגון חד פעמית ( 16.5 ₪), 1/2 ק"ג אלכוג'ל (50 ₪), כפפות ח"פ (22 ₪). תושבים המעוניינים בציוד מיגון יפנו למזכירות הישוב.

* זכרו, בידוד פיזי אינו בידוד חברתי. השתמשו בכל הטכנולוגיות העומדות לרשותכם על מנת לייצר קהילה, שימור קשר וחברויות מרחוק אך קרוב ללב.

בברכת בריאות איתנה,

נעם עצמון צחי פרימק עמית כפיר סוזי יוגב וחיים כהן

יו"ר ו. הישוב יו"ר ו. אגודה מזכיר הישוב ראשי צח"י