פריסת סיבים - הבהרות לתושבים

וועד ומזכירות • 21/12/2020 כניסות

שלום רב,

בהמשך למייל לגבי פריסת הסיבים האופטיים, ועדת תקשורת וועד האגודה שמחים על התגובות המהירות והרצון של מירב התושבים לשפר את האינטרנט ומהר!!

בשל שאלות רבות על הפן הטכני שעלו מהתושבים להלן מספר הבהרות:

1.      ההסכם הבסיסי כולל תשלום חודשי של 50 ש"ח עבור פריסת הסיבים + תשלום בסך 57.4 ש"ח (49 + מע"מ) עבור 200 מגה. כל שאר האפשרויות הינן אופציה/ רשות

2.      טלוויזיה - חבילת הטלוויזיה של הוט שניתנת כיום במחיר 143 ₪ לחודש, תינתן ב- 52.7 ₪ לחודש (45 + מע"מ). התושבים המחוברים להוט יכולים להמשיך בממיר הקיים (למשך 3 שנים) או לשדרג לטלוויזיה מבוססת אינטרנט כולל 6 חבילות תוכן לבחירת התושב. לאחר 3 שנים התחזוקה של המערכת הישנה תסתיים. שאר התוספות/ חבילות לפי המפורט במייל.

3.      מי שמעוניין להשאר בבזק/ יס או ספקים אחרים, יכול לעשות זאת ולא חייב לעבור לסיבים. עם זאת, כאשר יצטרף בהמשך, ישלם תשלום מלא עבור עלות הפריסה (50 ש"ח X 60 תשלומים). מהלך כזה אינו כדאי כלכלית כיוון שהתושב ממשיך לשלם עבור אינטרנט באיכות נמוכה, וכאשר יעבור בהמשך, ישלם תשלום מלא עבור התשתית החדשה.

4.      במסגרת ההסכם וההבנה שאיכות האינטרנט בבתים תלויה גם באיכות הקו המגיעה ליישוב/ לבית וגם באיכות המערכות בתוך הבית. לדוגמא, ישנם בתים בהם הקליטה האלחוטית בסלון טובה אך בחדרים חלשה. לשם כך, הכנסנו בחוזה אפשרות לשדרג את המערכות בבתים במהלך ההתקנה באופציות הבאות:

a.      פריסת כבלי רשת בבתים לטובת העברת האינטרנט לטלוויזיות/ מגברים אלחוטיים מרוחקים

b.      מכשיר MOKA המאפשר העברת אינטרנט על כבל קואקסיאלי (הכבל הלבן שמחבר את הטלוויזיות היום)

c.      מערכת MESH/ WIFI6 המאפשרות אינטרנט אלחוטי אחיד ואיכותי בכל הבית (לא משנה גודלו)

5.      כל התוספות בסעיף 4, הינן רשות. מי שאינו מבין או יודע מה נדרש/ כדאי אצלו בבית, לא חייב לסמן כעת. ניתן יהיה להתייעץ במהלך תהליך ההתקנה עם אנשי מקצוע. ועדת תקשורת תסייע לתושבים להבין מה כדאי וכלכלי עבורם כדי לחסוך לתושבים הוצאות מיותרות מחד, ושיפור הקליטה בבית מאידך.

6.      כתובות מייל של בזק בינ"ל/ נטוויזין וכדומה – על פי משרד התקשורת, במעבר ספקים חובה לשמור על הכתובת מייל במשך חצי שנה חינם, לאחר מכן בתשלום. יש לבדוק מול ספקי המייל את האפשרות להמשיך להחזיק את תיבת המייל עם המעבר לספק תקשורת אחר או להעביר כתובת. לכל ספק מדיניות שונה.

7.      לגבי בתים בהם אין תשתית כבלים ויש רק תשתית בזק, יש לסלול קו Ethernet או לעבוד אלחוטי Wifi/mesh. נושא זה ניתן יהיה לבדוק במהלך ההתקנה לאור המצב בבית.

8.      בהתייחס לשאלות שעלו לגבי לגבי טלפון, ניתן יהיה להמשיך לעבוד עם הטלפון בבית כפי שהיה עד היום, המודם של הוט מתחבר לתשתית בזק הקיימת בבתים.

 

שאלות נוספות ניתן להפנות למייל - tikshoret.nirit@gmail.com  

בברכה

ועדת תקשורת