מה חדש ביער חורשים - בעריכת אביטל יוגב מאתר מתן

קיימות וסביבה • כניסות

בריכות החורף של יער חורשים

הסיור הבא: יום שישי ה- 20.2.15 בשעה 12:30 (הסיור של ה-13.2 נדחה בשל מזג האויר. ניתן עדיין להירשם לסיור של ה-20.2)
הסיור ללא עלות, אך מחייב הרשמה מראש.

לפני כשבועיים התקיים מפגש טבע ראשון בשלולית הסלע בגבעת הבריכות ביער חורשים. פגשנו פסגה ירוקה ופורחת ובריכות מלאות במי גשמים טהורים ורוחשות חיים. בעזרת דניאל ברקוביץ הזואולוג מהחברה להגנת הטבע למדנו מה זה "ניטור", מדדנו עומק, טמפרטורה ואת חומציות המים, שלינו יצורים זעירים והכרנו את הצידפונית, השטרגל, זחל הבריומן, התולעת השטוחה (פלנריה), האצה החוטית ועוד...

המפגש הבא ביום שישי ה- 13 לפברואר בשעה 12:30 – ליד המגדל של סמי בעלייה לבריכת השחייה של קיבוץ חורשים.
בתחילה נכיר את השלולית הענקית בקיבוץ חורשים ואת יצוריה ואח"כ נעלה לגבעת הבריכות לנטר ולראות אלו עוד יצורים התפתחו בבריכות על הפסגה.
עדיין ניתן להצטרף.
פרטים ורישום אצל: אסנת מרון 050-5957499

sop-resize-800-%D7%91%D7%A8%D7%99%D7%9B%


ועדת היגוי יער חורשים

ועדת היגוי יער חורשים נולדה כתוצאה מתהליך "שיתוף תושבים" שאליו הוזמנו תושבים מכל הישובים העוט פים את היער לעשות חשיבה משותפת ולומר מה היינו רוצים לראות ביער, מה חסר לנו ואיך אפשר לשפר את הקיים.

המסקנה של התהליך הייתה שלמרות שהיער נמצא בתחום האחריות של מספר רשויות, ובלי להפחית מהאחריות הזאת, היער הוא קודם כל ובראש ובראשונה שלנו. של תושבי הישובים הסובבים אותו.
ואם הוא שלנו – זו האחריות שלנו והאינטרס שלנו לשמור עליו.

הוקם צוות היגוי יער חורשים, שזו ועדה מורחבת שעוסקת במגוון נושאים הקשורים ליער כמו יצירת סקר אקולוגי, יוזמה של אירועי תרבות, שיפור תשתיות, סיירת נאמני יער חורשים ועוד.

הועדה פועלת בתמיכה של מספר גופים, שעושים מעל ומעבר כדי לעזור ולסייע: הקק"ל, היחידה האזורית לשמירת הסביבה בשרון והמועצה האזורית דרום השרון.
לפרטים נוספים ניתן לפנות לאביטל יוגב 054-4533907


סיירת נאמני יער חורשים

סיירת נאמני יער חורשים פועלת מתחת לוועדת ההיגוי של היער. חברים בה כ-40 איש המסיירים בסופי שבוע ביער, שומרים על ניקיונו ומדווחים לרשויות על תופעות חריגות (שליליות וחיוביות כאחד).
להצטרפות לסיירת ניתן לפנות ל: יולנדה זוהר 050-4647231